انواع داده ای در ‌Dart

یکی از اساسی ترین مشخصه های هر زیان برنامه نویسی مجموعه انواع داده است که پشتیبانی می کند. زبان دارت انواع زیر را پشتیبانی می کند:

  • اعداد
  • رشته ها
  • بولین
  • لیست ها
  • مپ ها

اعداد

نوع عددی در دارت برای نمایش ثابت های عددی استفاده می شود. این نوع خود به دو زیر نوع تقسیم می شود

  • نوع صحیح: این نوع برای نمایش اعداد بدون بخش اعشاری استفاده می شود. مثلا عدد ۱۰ کلمه ی کلیدی int معرف این نوع در دارت است.
  • نوع اعشاری: این نوه برای نمایش اعداد با بخش اعشاری استفاده می شود.(اعداد اعشاری در دارت ۴۶ بیتی یا ۸ بایتی هستند). کلمه ی کلیدی double معرف این نوع در دارت است.

رشته ها

رشته ها در دارت به صورت یک توالی از کاراکتر هاست(این رفتار مشابه سی پلاس پلاس و متفاوت از پایتون است ) این نوع برای ذخیره مقادیری مانند نام،‌ آدرس و ... استفاده می شود. برای ایجاد رشته می توان از " یا ' استفاده کرد. کلمه ی کلیدی string معرف این نوع در دارت است.

لیست ها و مپ ها

لیست ها و مپ ها برای ذخیره ی مجموعه ای از اشیا استفاده می شوند. لیست یک گروه مرتب از اشیاست. لیست در دارت را می توان مشابه آرایه در دیگر زبان ها دانست. البته لیست ها در دارت شباهت بسیار زیادی به لیست ها در پایتون دارند. مپ را می توان مجموعه ای از زوج های کلید-مقدار دانست. از این نظر میتوان مپ ها را با دیکشنری های پایتون یکی دانست.

نوع داینامیک

دارت زبانی اصطلاحا optionally typed است . یعنی تعیین نوع مقادیر به صورت استاتیک ضرورت ندارد. اگر مقادیر به صورت استاتیک و از قبل تعیین نوع نشوند، نوع آن ها dynamic تعیین می شود.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان